Новини

Саша Вітер (Восьмий День) презентує сингл "Мало" на Такті.
06.07.2015р. 2277 Автор: Ольга Костюк
Саша Вітер (Восьмий День) презентує сингл "Мало" на Такті.

Справжні та драйвові, шалені та запальні, упевнені та розкуті. Пісні гурту «Восьмий День» чіпляють, а живі виступи змушують чекати на «біс». Кожен виступ гурту збирає чималу аудиторію, проте сам фронтмен Олександр Вітер дуже простий у спілкуванні й не страждає зірковою хворобою.

Підступно скориставшись відкритістю Саші, я виманила його з кабінету студії. За філіжанкою кави у інтерв'ю для радіо «Такт» Олександр розповів про новий синґл, випуск нового альбому і джерела натхнення. Говорили і про творчість, і про курйози на сцені, і навіть про відчайдушних фанаток.

#Створення гурту

Якось ми з моїм найкращим другом дитинства Віталієм взяли та й вирішили: треба робити щось своє, – розповідає Олександр. – Це був 2009 рік, ми ще не дуже добре справлялися з гітарами, але в наших тодішніх гуртах нам було вже тісно. Відділитися було складним рішенням, але те, що складно, зазвичай правильно. Майже одразу була сформульована назва. Нас завжди приваблювала ідея безкінечності, перевернута вісімка – звідси і «Восьмий День». А далі все пішло-поїхало. Ми – не продюсерський проект і нам прекрасно: самі пишемо пісні, робимо аранжування, намагаємось бути ні на кого не схожими.

#Досягнення

2010 рік був для нас знаковим: нам виповнився рік, ми почали виступати на великих сценах, брати участь у різних фестивалях та концертах до дня міста в різних куточках України. Пізніше була перемога на фестивалі «Слов’янський рок», випуск дебютного альбому «Восьмий День», синґли «Розкажи», «Кохання Наркотик», «Герой» і – свіженький! – «Мало». Вже через два роки від створення «Восьмого Дня » ми знайшли свого слухача і власне оригінальне звучання. Цікавим досвідом стали зйомки власних кліпів. В квітні 2014 ми презентували відео на пісню «Буду тебе тримати» і майже одразу почали знімати кліп на «Кохання Наркотик». Його, до речі, можна було зустріти на музичних каналах України.

#Курйози

Я ніколи не забуду наш концерт в Смілі. І батарейки в мікрофоні сідали, і фанатка на сцену вибігала. Потім ще автограф на грудях вимагала у нашого барабанщика. А на розігріві у нас були… «Океани». У організаторів накладка вийшла і «Океан Ельзи» поставили перед нами. Пам’ятаю, я тоді стільки валер’янки видудлив, бо після такого гурту публіка або прийме нас вже запалена, або скандуватиме: «Поверніть Вакарчука!». Добре, що все пройшло за найкращим сценарієм. Після того виступу я не знаю що таке страх сцени.

#Плани

Новий альбом! Плануємо випуск у кінці вересня цього року і привідкрию завісу: хочу – і більшість команди мене підтримує – провести презентацію у Львові. Багато приємних спогадів у нас із містом Лева: багато концертів, завжди теплий прийом, експериментальне соло на барабанах експромтом…

#Натхнення

Надихає надія на те, що якщо ти робиш свою справу щиро, із повною самовіддачею і робиш її добре, тебе будуть слухати через роки. І ми віддаємось. Віддаємось на повну.

Короткий «must-listen» від Олександра Вітра спеціально для слухачів радіо «Такт»:

  • «Bahroma» (поп-рок)

  • «5 VYMIR» (брит-поп, інді-рок)

  • «Champagne morning» (брит-поп)