Новини

Платформа Spotify видаляє музику Ніла Янга через подкаст Джо Рогана
28.01.2022р. 589 Автор: Джоана
Платформа Spotify видаляє музику Ніла Янга через подкаст Джо Рогана
Популярна музична платформа Spotify почала видаляти пісні канадського співака Ніла Янга після того, як компанія відмовилася видалити подкаст Джо Рогана.
 
Раніше цього тижня 76-річний музикант розкритикував Spotify за поширення «неправдивої» інформації про вакцину через подкаст Джо Рогана. Він висунув їм ультиматум, сказавши: «Вони можуть мати Рогана або Янга. Не обох».
 
Joe Rogan Experience є найпопулярнішим подкастом Spotify з приблизно 11 мільйонами слухачів на епізод, і компанія заплатила величезні 100 мільйонів доларів (близько 74 мільйони фунтів стерлінгів) за права на нього у 2020 році.
 
Представник Spotify опублікував заяву, що підтверджує, що компанія перебуває в процесі видалення музики Янга.
 
«Ми хочемо, щоб весь світовий музичний та аудіоконтент був доступний для користувачів Spotify. — прокоментували вони, — З цим пов’язана велика відповідальність у балансуванні безпеки для слухачів і свободи для творців.»
 
«У нас є детальна політика щодо вмісту, і з початку пандемії ми видалили понад 20 000 епізодів подкастів, пов’язаних із Covid. Ми шкодуємо про рішення Ніла видалити свою музику зі Spotify, але сподіваємося незабаром привітати його з поверненням.»
 
З тих пір Ніл Янг опублікував дві окремі заяви на своєму офіційному сайті Neil Young Archives під заголовками Spotify: «В ім’я правди і Дякую за те, що ви зі мною.»
 
У своїх заявах Ніл Янг дякує компаніям Merck Mercuriadis і Hipgnosis, які купили його пісні у січні 2021 року і тепер втратять 60% свого потокового доходу через відсутність музики Янга на Spotify. Він також подякував Warner Brothers і Universal Music.
 
У своєму першому дописі Янг пише:
 
«Нещодавно SPOTIFY став дуже шкідливою силою через свою публічну дезінформацію та брехню про COVID.
 
Я вперше дізнався про цю проблему, прочитавши, що понад 200 лікарів об’єднали свої зусилля, взявшись за небезпечну брехню про COVID, яка загрожує життю, у програмуванні SPOTIFY.
 
Більшість слухачів, які чують оманливу та неправдиву інформацію без фактів про COVID на SPOTIFY, мають 24 роки, вони вражені та легко переходять на неправильну сторону правди.
 
Ці молоді люди вважають, що SPOTIFY ніколи не буде надавати вкрай неправдиву інформацію. Вони, на жаль, помиляються. Я знав, що маю спробувати вказати на це.
 
Вся моя музика доступна на SPOTIFY, продається цій молоді, людям, які вірять у те, що вони чують, тому що це на SPOTIFY, і такі, як я, підтримують SPOTIFY, представляючи там мою музику.
 
Я зрозумів, що не можу продовжувати підтримувати небезпечну для життя дезінформацію SPOTIFY для публіки, яка любить музику.»
 
Він додав:
 
«SPOTIFY став домом дезінформації про COVID, що загрожує життю. Брехня продається за гроші.
 
Я щиро сподіваюся, що інші виконавці та звукозаписні компанії підуть із платформи SPOTIFY і престануть підтримувати смертельну дезінформацію SPOTIFY про COVID.»
 
У своєму другому дописі Янг сказав:
 
«Музика це наше життя. Це священне. Вона живе в молодих розумах і душах. Не дозволяйте SPOTIFY забруднити тих молодих, які люблять музику, дезінформацією, яка може призвести до смерті. Ми повинні стояти за духом музики та захищати меломанів всюди.»
 
Ніл Янг забрав свою музику зі Spotify та інших потокових платформ також на знак протесту проти низької якості потокового аудіо.
 
Оглядаючи якість звуку Spotify, Янг вчора написав:
 
«Є перевага для моїх слухачів, людей, які, можливо, слухають 60 років музики, яку я створив у своєму житті.
 
Це ось що: багато інших платформ, Amazon, Apple та Qobuz, це лише деякі, сьогодні представляють мою музику у високій роздільної здатності – так, як вона призначена, щоб її слухати, а SPOTIFY, на жаль, продовжує пропонувати найнижчу якість відтворення музики. Так багато для мистецтва. Але тепер це для мене в минулому. Незабаром моя музика буде жити в кращому місці.»
 
Джерело: