Новини

Помер Ян Макдональд, співзасновник гуртів King Crimson and Foreigner
15.02.2022р. 595 Автор: Джоана
Помер Ян Макдональд, співзасновник гуртів King Crimson and Foreigner
Відомий і шанований мультиінструменталіст, співзасновник гуртів King Crimson and Foreigner, Ян Макдональд помер у віці 75 років від раку 9 лютого, перебуваючи вдома в оточенні своєї родини у Нью-Йорку.
 
Максвел, син Макдональда написав у повідомлені на фан-сторінці у Facebook:
 
«Мені дуже сумно повідомити вам, що мій батько вчора помер від раку. Він був неймовірно сміливим і ніколи не втрачав доброти чи почуття гумору, навіть коли було важко. Мій батько був блискучим, чутливим музикантом з ніжною душею і чудовим татком. Він житиме вічно завдяки своїй прекрасній музиці та любові своїх шанувальників. Дякую вам всім.»
 
Клавішник, засновник Foreigner, Ел Грінвуд прокоментував:
 
«Він був для мене як брат. Справжній музичний геній, Ян був невід’ємною частиною створення легендарного статусу як King Crimson, так і Foreigner. Його внесок в успіх Foreigner був величезним. Ян був дорогим другом, доброю та чудовою людиною, і я буду дуже сумувати за ним.»
 
King Crimson написали на своєму офіційному сайті:
 
«Внесок Яна в King Crimson був неоціненним і глибоким. У 1997 році Роберт Фріпп, зазначив: «Йен привніс музичність, виняткове відчуття короткої та виразної мелодійної лінії, а також здатність висловлювати це різноманітними інструментами.»
 
Макдональд народився у 1946 році в Західному Лондоні і у 1969 став одним із засновників прогресивної рок-групи King Crimson, разом з гітаристом Робертом Фріппом і ударником Майклом Джайлзом. З гуртом він записав два студійні альбоми «In the Court of the Crimson King» (5-е місце в британських чартах) та «Red», а потім залишив колектив.
 
Пізніше він став одним із лідерів британо-американського гурту Foreigner, перші шість альбомів якого стали у США мультиплатиновими. Колектив існує до сьогодні і вважається засновником таких музичних напрямків, як хард-н-хеві та софт-метал.
 
Граючи на гітарі, клавішах і дерев'яних духових інструментах, а також працюючи співпродюсером, він залишався з Foreigner протягом чотирьох років і зробив внесок у три студійні альбоми «Foreigner» 1977 року, «Double Vision» 1978 року і «Head Games» 1979 року, і такі хіти, як «Cold as Ice», «Hot Blooded» і «Double Vision».
 
 
Ян Макдональд на сцені з Foreigner у 1978 році
 
 
Макдональд також був запрошеним інструменталістом на «Electric Warrior» гурту T.Rex.
 
В останні роки він працював з гітаристом Стівом Хакеттом і покійним співаком та гітаристом Джоном Веттоном, з яким вони знайомі по гурту Crimson King, і Макдональд випустив сольні альбоми «Drivers Eyes» у 1999 році і «Take Five Steps» у 2019 році.
 
 
Ян Макдональд у 2009 році
 
 
Джерело: